Solárna zostava Karavan Victron Energy 230Wp

Nechcete platiť vysoké poplatky za elektrickú prípojku v kempe, alebo potrebujete energiu kedykoľvek a kdekoľvek mimo civilizácie? Využite úplne jednoducho solárnu energiu pre nabíjanie palubnej batérie vo Vašom karavane / obytnom vozidle.

346,19 € s DPH

288,49 €

Skladové číslo: 04280101

Dostupnosť: Skladom do 5 dní
Doručíme dňa: 27.09.2021

Výrobca: VICTRON

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Ponúkame Vám, za výhodnú cenu zakúpenie optimálne navrhnutého solárneho systému 230 Wp pre karavany a obytné vozidlá s 5ti ročnou zárukou na solárne panely a solárny regulátor. Tento systém pracuje s napätím batérie 12V. Jedná sa o jeden z najčastejšie predávaných a používaných solárnych systémov našej ponuky.

2x Solárny panel Victron Energy 115Wp / 12V (rozmery 1015x668x30mm)
1x PWM solárny regulátor Victron Energy LCD & USB 20A
1x Sada káblov 6mm2 vr. nalisovaných konektorov MC4 - dĺžka 7m
1x Zlučovacie konektror MC4-pár
1x Poistný odpínač batérie + 2x poistka 32A
Táto zostava neobsahuje batériu. Ak v karavane palubnej batérii nemáte, odporúčame zvoliť batériu uzavretého typu AGM, GEL, alebo LiFePo zo sekcie solárne batérie. Radi Vám pomôžeme so správnym výberom.

Koľko energie dokáže priemerne vyrobiť tento solárny systém 230Wp pri optimálnom oslnení v SR?
jar cca 580 Wh / deň
leto cca 800 Wh / deň
jeseň cca 580 Wh / deň
zima cca 120 Wh / deň

Solárny regulátor Victron Energy LCD & USB 20A sa stará o úplne bezobslužný chod toho systému, má prehľadný integrovaný LCD displej. Ten Vám poskytne zaujímavé informácie o chode celého systému. Priamo na čelnej strane solárneho regulátora nájdete tiež dva USB výstupy vhodné napr. Pre nabíjanie mobilných telefónov. Po inštalácii vyberiete jeden zo štyroch prednastavených typov batérie: AGM, GEL, kvapalinová alebo LiFePO4

Zostava obsahuje sadu dvoch káblov 7m dlhých. Na koncoch káblov sú nalisované konektory MC4 slúžiaci na pripojenie k solárnemu panelu. Časť kábla využijete aj pre prepojenie solárneho regulátora a batérie - na tento kábel iba nainštalujete poistný odpojovač čo najbližšie k batérii podľa schémy. Inštalujúci elektrikár dovybaví konce káblov vedúcich do solárneho regulátora dutinkami. U batérie kábel zakončí vhodnými okami, podľa typu batérie.

Ako vybrať správny solárny systém?
Spotrebu jednotlivých prístrojov napájaných solárnym systémom vo Wattoch vynásobíme počtom hodín predpokladaného prevádzky za deň. Výsledkom bude celková potreba Wh (Wh) za deň. Pokiaľ bude toto číslo nižšie ako uvedené hodnoty pre jednotlivé ročné obdobia, výkon systému je dostačujúce, v opačnom prípade sa vyberá výkonnejší systém.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info