Cena

Hľadať text

DVR a NVR nahrávače pre kamerové systémy

1 položka

V základe existujú tri druhy nahrávačov. Nahrávače pre analógové kamery nazývané DVR (digital video recorder), nahrávače pre digitálne IP kamery nazývané aj NVR (network video recorder) a hybridné nahrávače pre kombináciu týchto typov kamier nazývané aj XVR.

Pri výbere nahrávača si je ptrebné položiť tieto otázky:

Aké kamery budem pripájať? Analógové, IP alebo kombináciu. Podľa toho zvolíte DVR, NVR alebo XVR nahrávač.

Aké rozlíšenie kamier budem pripájať? Je potrebné aby nahrávač podporoval rozlíšenie kamery alebo vyššie. Ak bude kamera 2Mpx a nahrávač podporuje 8Mpx, je to v poriadku a výsledný obraz bude 2Mpx. Ak ale budete mať kameru 8Mpx a nahrávač podporuje iba 2Mpx, budete mať výsledný obraz iba 2Mpx.

Koľko kamier budem maximálne pripájať? Podľa celkového počtu kamier teda zvolíte koľko kanálový nahrávač budete potrebovať. Nahrávače sú zväčša pre 4/8/16/32 kamier. Existujú aj komplikovanejšie systémy pre viac kamier.

 

Ďalšími parametrami resp. vlastnosťami sú:

Koľko diskov HDD môžete zapojiť do nahrávača - väčšinou stačí jeden a jeho veľkosť treba vhodne zvoliť podľa počtu kamier, rozlíšenia, kompresie a pod.

POE/POC switch - niektoré nahrávače NVR pre IP kamery majú zabudovaný aj POE switch (analógové POC switch) pre napájanie kamier priamo z nahrávača. Tým odpadá ďalší napájací zdroj pre kamery a inštalácia je aj vzhľadnejšia - žiadne káble navyše.

Filter
Zobraziť:

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info