Panel používateľa

Diaľkové ovládače - ako vybrať ten správny

Pridané: 25.09.2019 08:08:12 Počet zobrazení: 399

25 September 2019

Ak si neviete rady s výberom vhodného diaľkového ovládača k vašej TV alebo DVD prehrávaču, prečítajte si tento krátky článok.

Diaľkové ovládače - ako vybrať ten správny

Aké druhy ovládačov predávame ?

V našej ponuke nájdete štyri druhy ovládačov:

 1. Originál – je ovládač priamo do výrobcu daného zariadenia ako náhradný diel. Výhodou je kvalita prevedenia a nevýhodou vyššia cena.
 2. Replika – je ovládač rovnakého vzhľadu a obsahuje všetky funkcie ako originálny ovládač, ale je vyrobený iným výrobcom ako je značka prístroja, najčastejšie v Číne. Nevýhodou je menej kvalitné vyhotovenie, ale za omnoho nižšiu cenu ako originál. Záruka je však tiež 2 roky.
 3. Univerzálny ovládač podľa značky – je ovládač ktorý dokáže ovládať viacero model od jedného výrobcu prístrojov.
 4. Univerzálny programovateľný ovládač – je ovládač ktorý sa dá naprogramovať (napr. pomocou PC) na rôzne modely a značky prístrojov.

Ako vybrať vhodný ovládač ?

Máte viacero možnosti:

 1. Podľa originálneho modelu ovládača - model by mal byť uvedený priamo na ovládači na prednej spodnej strane alebo napr. značka PANASONIC má modely označené na zadnej strane alebo v kryte na batérie.

model dialkoveho ovladaca

 1. Podľa modelu zariadenia - model býva uvedený na štítku zariadenia najčastejšie na jeho zadnej alebo spodnej strane. Štítok môže myť rôznu podobu ale zväčša by malo byť na ňom uvedené „MODEL no:"

Štítok s modelom TV

 1. Podľa návodu – ak už pôvodný ovládač nemáte alebo na ňom nie je uvedený model a TV je ťažko dostupná aby ste zistili model zo štítku, ešte je možnosť dopátrať sa k modelu v návode od daného zariadenia.

Poznámka: Ak zistíte model zariadenia, môžete vyhľadávať priamo podľa neho prípadne ak ho na našom e-shope nenájdete, môžete nám napísať dopyt na daný model. My informáciu overíme u dodávateľov a následne Vás budeme informovať o cene a dostupnosti.

 

Mylné informácie o ovládačoch

 • Univerzálny ovládač nie je zárukou že Vám bude fungovať s vašim zariadením. Žiadny uni ovládač nepodporuje všetky značky a modely TV/DVD a pod. Ak teda kupujete „Univerzálny ovládač" v supermarkete, uistite sa, že je v zozname podporovaných uvedený aj Váš model. Túto informáciu by Vám mal zistiť priamo predajca. Ak Vám predajca povie, že túto informáciu nemá možnosť overiť, radšej sa obráťte na nás.
 • Ovládač značky napr. Samsung, nebude pasovať na všetky TV značky Samsung. Ak máte doma viacero zariadení napr TV jednej značky , je možné, že niektoré funkcie budú fungovať (napr hlasitosť, programy, zapnutie/vypnutie), ale nie je to zaručené, prípadne Vám môžu chýbať funkcie ktoré na starej TV pred 10timi rokmi neboli dostupné.
 • Veľmi častou chybou pri výbere ovládača je porovnávanie obrázka a ovládača ktorý máte doma. Nikdy nevyberajte ovládač podľa vzhľadu. Niektoré modely ovládačov sú vzhľadom rovnaké alebo len mierne odlišné, ale nie je zaručená kompatibilita s vašim modelom zariadenia. Takto zvolený ovládač môže, ale aj nemusí fungovať. Prípadne nebudú fungovať špeciálne funkcie ako ladenie, aplikácie, teletext ....

Ako zistiť či je ovládač funkčný ?

 

Ak si neviete rady s výberom správneho ovládača, kontaktujte nás na obchod@tomshardware.sk a radi Vám s výberom pomôžeme.

 

Komentáre

(0 komentárov)

Navštívte nás

Navštívte nás

TomsHardware Elektro
Jesenského 2974/1A
02401 Kysucké Nové Mesto
obchod@tomshardware.sk
Mobil: 0907 097810

Po-Pia 8:00 -16:00
So-Ne: zatvorené
Obedňajšia prestávka:
12:00 - 12:30

Kompletné kontakty

Ceny v e-shope a kamennej predajni sa môžu líšiť.

 

 • Ikona

  Doprava zdarma nad 80€

  pri nákupe nad 80€ za dopravu neplatíte

 • Ikona

  Kamenná predajňa

  väčšinu tovaru máme skladom v predajni.

 • Ikona

  Dodanie už na druhý deň

  pri objednávke tovaru skladom do 12. hodiny

 • Ikona

  Tradícia

  na trhu sme viac než 10 rokov

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info